Site haberleri

Mobil Cihazlarda Vidyo İzleme/Derse Katılma

 
Haluk GERAY 'ın resmi
Mobil Cihazlarda Vidyo İzleme/Derse Katılma
yazan Haluk GERAY - 16 December 2013, Monday, 16:19
 

Mobil cihazlardan Sanal Sınıflara Katılma ve Kayıtları İzleme

Apple cihazlar (iPad/iPhone)
1)Apple cihazlardan sanal sınıflara katılmak için AppStore'dan Adobe Connect uygulamasının indirilmesi gerekmektedir. Yazılım yüklendikten sonra, orgun.ankara.edu.tr web sitesine web tarayıcısıyla bağlanıldıktan sonra sanal sınıf bağlantısına tıklandıktan sonra Join Meeting düğmesine ya da kayıtlara tıklandıktan sonra Adobe Connect uygulamasında bağlantı açılacaktır.


2)Kayıtları izlemek için yukarıdaki uygulama yanında cihazınızda flash player'ın yüklü olması gerekmektedir. Bunun için AppStore'dan ücretsiz olarak flash'ı desktekleyen web tarayıcısı Puffin'i cihazınıza indirebilirsiniz.

Android cihazlar
1)Android cihazlardan sanal sınıflara katılmak için Google Play'den Adobe Connect uygulamasını indirilmesi gerekmektedir. Yazılım yüklendikten sonra, moodle2.ankara.edu.tr web sitesine web tarayıcısıyla bağlanıldıktan sonra sanal sınıf bağlantısına tıklandıktan sonra Join Meeting düğmesine tıklandıktan sonra Adobe Connect uygulamasında bağlantı açılacaktır.
2)Kayıtları izlemek için cihazınızda flash player'ın yüklü olması gerekmektedir. Bunun için download.macromedia.com/pub/flashplayer/installers/archive/android/11.1.115.81/install_flash_player_ics.apk dosyasını cihazınıza indirip yüklemeniz gerekmektedir. Sonrasında web tarayıcınızdan açtığınızda kayıtları izleyebilirsiniz.